Trec Vitamin C + Lysine Powder 300g

Ilość
W magazynie

35,00 zł
Brutto

Trec Vitamin C + Lysine Powder - duża dawka witaminy C w proszku z dodatkiem lizyny.

  • Wspomaga układ odpornościowy
  • Chroni komórki przed wolnymi rodnikami
  • Zmniejsza stres oksydacyjny
  • Wspomaga produkcję białek kolagenowych
  • Opóźnia procesy starzenia
  • Zmniejsza zmęczenie
  • Wspomaga działanie układu nerwowego
  • Reguluje metabolizm energetyczny

Trec Vitamin C + Lysine Powder   to suplement diety zawierający w składzie dużą dawkę witaminy C , w łatwo przyswajalnej formie proszku. Witamina C, czyli kwas askorbinowy to witamina o bardzo szerokim działaniu, pełni w organizmie wielu funkcji, a jej niedobór może znacząco osłabić nasz organizm. Niestety nie potrafimy jej wytwarzać samodzielnie dlatego ważne jest aby dostarczać ją w odpowiedniej dawce w diecie lub w postaci suplementu.

Powszechne jest przekonanie, że witamina C jest skuteczna w walce z przeziębieniem. Badania wykazały, że przyjmowanie witaminy C w trakcie choroby nie łagodzi objawów infekcji. Badania wykazały natomiast profilaktyczne działanie witaminy C. Ustalono, że systematyczne przyjmowanie witaminy C może skrócić czas trwania przeziębienia. Zauważono także, że największe efekty profilaktycznej suplementacji witaminą C występują u sportowców, którzy chorowali o połowę rzadziej.

Witamina C to także silny antyoksydant. Obecnie narażeni jesteśmy na niesprzyjające czynniki środowiskowe, żyjemy szybko, często jesteśmy obciążenie stresem a to idealne warunki do powstawania wolnych rodników, to związku tlenowe, które niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Aby skutecznie pozbyć się tych szkodników potrzebujemy antyoksydantów, czyli związków, które neutralizują wolne rodniki. Witamina C, jako silny antyoksydant, skutecznie pozwoli zmniejszyć ilość wolnych rodników i zwiększy poziom antyoksydantów.

Znane są dwie formy witaminy C: kwas D-askorbinowy, którego organizm nie potrzebuje oraz kwas L-askorbinowy, niezbędny dla naszego organizmu. W ostatnim czasie często poszukiwana jest witamina C tzw. lewoskrętna. Jest to popularna, niepoprawna nazwa kwasu L-askorbinowego. Taka forma jest zatem w składzie Trec Vitamin C + Lysine Powder.

Witamina C ma także szerokie zastosowanie w kosmetyce. Oprócz tego, że jest silnym antyoksydantem, bierze udział w syntezie kolagenu, który jest niezbędny dla zdrowego wyglądu skóry. Odpowiednia ilość kolagenu opóźnia procesy starzenia, chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

W składzie Trec Vitamin C + Lysine Powder znajduje się także lizyna. To aminokwas, który musimy dostarczyć z wraz z pożywieniem, gdyż nie jest wytwarzany przez organizm człowieka, lub w postaci suplementu. Lizyna w naszym organizmie pełni bardzo ważną rolę. Bierze udział w procesach odbudowy tkanek, wspomaga metabolizm tłuszczów, zwiększa przyrost masy mięśniowej, uczestniczy w wytwarzaniu karnityny, która wzmacnia układ sercowo - naczyniowy. Oprócz tego poprawia koncentrację, uczestniczy w wytwarzaniu przeciwciał, stymuluje wzrost, jest niezbędna do wytwarzania hormonów i enzymów.

Zalecane dawkowanie  

Jednorazową porcję preparatu – 1 g (jedną płaską miarkę) wymieszać z wodą lub sokiem. Spożywać w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.

Skład

Informacja żywieniowa 1 g
Witamina C 800 mg
L-Lyzyna HCL 200 mg
 - w tym lizyna 160 mg

Opis

Forma
Proszek


Komentarze

Napisz swoją opinię

Trec Vitamin C + Lysine Powder 300g

Napisz swoją opinię