Trec Vitamin C 1000 Ultra Bioflav 30 kap

Ilość
W magazynie

15,00 zł
Brutto

Trec Vitamin C 1000 Ultra Bioflav - duża dawka witaminy C i antyoksydantów

  • Wspomaga układ odpornościowy
  • Chroni komórki przed wolnymi rodnikami
  • Zmniejsza stres oksydacyjny
  • Wspomaga produkcję białek kolagenowych
  • Opóźnia procesy starzenia
  • Zmniejsza zmęczenie
  • Wspomaga działanie układu nerwowego
  • Reguluje metabolizm energetyczny

Trec Vitamin C 1000 Ultra Bioflav to suplement diety zawierający w składzie dużą dawkę witaminy C , aż 1000 mg w jednej tabletce, oraz kompleks bioflawonoidów cytrusowych.
Witamina C, czyli kwas askorbinowy to witamina o bardzo szerokim działaniu, pełni w organizmie wielu funkcji, a jej niedobór może znacząco osłabić nasz organizm. Niestety nie potrafimy jej wytwarzać samodzielnie dlatego ważne jest aby dostarczać ją w odpowiedniej dawce w diecie lub w postaci suplementu.

Powszechne jest przekonanie, że witamina C jest skuteczna w walce z przeziębieniem. Badania wykazały, że przyjmowanie witaminy C w trakcie choroby nie łagodzi objawów infekcji. Badania wykazały natomiast profilaktyczne działanie witaminy C. Ustalono, że systematyczne przyjmowanie witaminy C może skrócić czas trwania przeziębienia. Zauważono także, że największe efekty profilaktycznej suplementacji witaminą C występują u sportowców, którzy chorowali o połowę rzadziej.

Witamina C to także silny antyoksydant. Obecnie narażeni jesteśmy na niesprzyjające czynniki środowiskowe, żyjemy szybko, często jesteśmy obciążenie stresem a to idealne warunki do powstawania wolnych rodników, to związku tlenowe, które niekorzystnie wpływają na nasz organizm. Aby skutecznie pozbyć się tych szkodników potrzebujemy antyoksydantów, czyli związków, które neutralizują wolne rodniki. Witamina C, jako silny antyoksydant, skutecznie pozwoli zmniejszyć ilość wolnych rodników i zwiększy poziom antyoksydantów.

Znane są dwie formy witaminy C: kwas D-askorbinowy, którego organizm nie potrzebuje oraz kwas L-askorbinowy, niezbędny dla naszego organizmu. W ostatnim czasie często poszukiwana jest witamina C tzw. lewoskrętna. Jest to popularna, niepoprawna nazwa kwasu L-askorbinowego. Taka forma jest zatem w składzie Trec Vitamin C 1000 Ultra Bioflav.

Witamina C ma także szerokie zastosowanie w kosmetyce. Oprócz tego, że jest silnym antyoksydantem, bierze udział w syntezie kolagenu, który jest niezbędny dla zdrowego wyglądu skóry. Odpowiednia ilość kolagenu opóźnia procesy starzenia, chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

W składzie Trec Vitamin C 1000 Ultra Bioflav znajdują się także bioflawonoidy cytrusowe. Bioflawonoidy to naturalnie występujące substancje, które odpowiadają za kolory roślin, głównie owoców cytrusowych. Jest to dość duża grupa, obecnie znanych jest ponad 4000 tych związków. Najbardziej znane to m.in. hesperydyna, kwercetyna, rutyna i nangeryna. Bioflawonoidy cytrusowe wykazują silne działanie antyoksydacyjne, mogą działać przeciwnowotworowo, usuwają stany zapalne, działają przeciwalergicznie, obniżają poziom cholesterolu LDL, usuwają związki toksyczne z organizmu. Bioflawonoidy mają zatem bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie i kondycję.

Zalecane dawkowanie  

Jednorazową porcję produktu – 1 kapsułkę popić ok. 300 ml wody. Stosować 1 porcje dziennie najlepiej po głównym posiłku.

Skład

Informacja żywieniowa 1 kap
Witamina C 1000 mg
Ekstrakt Bioflawonoidów Cytrusowych [owoc] (Citrus aurantium) [50% Hesperydyny] 100 mg
 - w tym hesperydyna 50 mg

Opis

Forma
Kapsułki


Komentarze

Napisz swoją opinię

Trec Vitamin C 1000 Ultra Bioflav 30 kap

Napisz swoją opinię