TREC Vitality Melatonin 90 kap


Ilość
W magazynie

17,00 zł
Brutto

Melatonina - hormon sterujący zegarem biologicznym

TREC Vitality Melatonin to suplement diety zawierający w składzie melatoninę. Melatonina jest polecana osobom  skarżącym się nie problemy ze snem. Problemy ze snem mają najczęściej osoby starsze, pracujące w systemie zmianowym, często zmieniające strefy czasowe, obciążonych stresem, intensywnie trenujące, o obniżonej odporności oraz będące w okresie menopauzy lub andropauzy.

  • Wspomaga walkę z bezsennością
  • Wspiera walkę z zaburzeniami snu
  • Reguluje rytm dobowy
  • Jest pomocna w zasypianiu

Melatonina to naturalnie występujący w organizmie człowieka neurohormon, za którego produkcję odpowiada szyszynka. Wytwarzanie melatoniny jest ściśle związane z rytmem okołodobowym. Najwięcej melatoniny wytwarzane jest w nocy (w ciemności) dlatego często nazywana jest "hormonem ciemności". Zwiększone wydzielanie melatoniny występuje także w okresie jesienno - zimowym, kiedy jest krótszy dzień i dociera mniej światła. Melatonina reguluje godziny snu i czuwania w trakcie doby.
Spadek poziomu melatoniny występuje także naturalnie i rozpoczyna się po 55 roku życia.

Warto wiedzieć, że melatonina wytwarzana jest także w oczach, dokładnie w siatkówce. W obecnych czasach wiele osób prowadzi nieregularny tryb życia, telefon komórkowy towarzyszy nam praktycznie cały dzień, nawet przed zaśnięciem sprawdzamy portale społecznościowe lub maile. Aparat telefoniczny emituje niebieskie światło, które  powoduje, że nasz organizm odbiera to jako imitację światła dziennego a mózg dostaje informację, że jesteśmy nadal aktywni jak podczas dnia. Takie bodźce zewnętrzne wpływają niekorzystnie na procesy zasypiania. Nawet jeśli uda nam się w miarę szybko zasnąć to nasz sen jest płytki, często się wybudzamy w wyniku czego rano wstajemy niewyspani. Stosowanie melatoniny z suplementu TREC Vitality Melatonin może poprawić jakość naszego snu i uregulować cykl dobowy.

Reasumując, stosowanie TREC Vitality Melatonin korzystnie wpływa na nasze ogólne samopoczucie i poprawia naszą kondycję psychiczną i fizyczną. Problemy z zasypianiem zaburzają nasz rytm dobowy, osłabiają organizm co może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Zalecane dawkowanie

Stosować 1 kapsułkę dziennie, najlepiej na 30 minut przed snem.

Skład


Informacja żywieniowa 1 kap
Melatonina1 mg


Opis

Forma
Kapsułki


Komentarze

Napisz swoją opinię

TREC Vitality Melatonin 90 kap


Napisz swoją opinię