Olimp Olej Mct 400ml

Ilość
W magazynie

99,00 zł
Brutto

Olej MCT to czyste źródło energii dla organizmu, które wchłania się bez konieczności trawienia. Preparat Olimp Olej Mct dostarcza MCT w czystej formie.

Olimp Olej Mct to preparat przede wszystkim dla osób na diecie ketogenicznej. W jego skład wchodzi czysty olej palmowy, zawierający dużą ilość kwasu kaprylowego i kaprynowego.

Najważniejszą korzyścią z przyjmowania oleju MCT jest błyskawiczne uzupełnienie niedoboru energii – olej wchłania się bezpośrednio z układu pokarmowego, z pominięciem etapu rozbijania cząsteczek przez żółć. To bardzo ważne, jeśli na przykład chcemy szybko uzupełnić niedobór energii, a staramy się unikać węglowodanów. Ciała ketonowe, skutecznie odżywiają mózg i poprawiają nasze samopoczucie.

Przyjmując olej MCT zmniejszasz zużycie glikogenu podczas długotrwałego wysiłku fizycznego, co umożliwia dłuższy, bardziej wydajny trening.

Preparat wpływa korzystnie na wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i niektórych minerałów. Wybierając olej MCT firmy Olimp możesz być pewny jego wysokiej jakości.

Zalecane dawkowanie    

Stosuj 1 łyżkę stołowę 2 razy dziennie przy posiłku przez pierwsze 2 dni, stopniowo zwiększając dawki co 3 dni, aż do uzyskania dawki optymalnej: 1-3 łyżek stołowych 2 razy dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Uwaga: Spożycie jednorazowo dawki większej niż 100 g, bez wcześniejszej adaptacji, może powodować pojawienie się dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Długotrwałe spożywanie wysokich dawek oleju MCT zwiększa zapotrzebowanie na L-karnitynę.

Skład

Wartość odżywcza (100g - 110 ml) na 100 g Na 14 g / 1 łyżka stołowa
Wartość energetyczna 3470 kJ / 830 kcal 485,7 kJ / 116,2 kcal
Białko 0 g 0 g
Węglowodany 0 g 0 g
Tłuszcz w tym kwasy tł.: MCT 100 g 14 g
Kwas kapronowy (C6:0) 2 g 0,3 g
Kwas kaprylowy (C8:0) 50-65 g 7,0 - 9,1 g
Kwas kaprynowy (C10:0) 30-45 g 4,2 - 6,3 g
Kwas laurynowy (C12:0) 3 g 0,4 g

Opis

Forma
Płyn


Komentarze

Napisz swoją opinię

Olimp Olej Mct 400ml

Napisz swoją opinię