Olimp Chela Mag B6 + D3 30 kap

Ilość
W magazynie

24,00 zł
Brutto

OLIMP Chela Mag B6 + D3 30 kap to połączenie magnezu w formie wysoko przyswajalnej postaci chelatu Albion oraz wysokiej dawki witaminy D3. To unikalne połączenie tych dwóch składników jest wynikiem ostatnich badań naukowych. Na podstawie przeprowadzonych badań naukowcy podejrzewają, że ilość magnezu jaką spożywamy w jedzeniu jest zbyt mała do utrzymania optymalnego poziomu witaminy D w organizmie. Obecność magnezu jest czynnikiem niezbędnym do prawidłowego przebiegu procesów biosyntezy aktywnej formy witaminy D. Badania sugerują, że aby utrzymać odpowiednią ilość witaminy D konieczna jest obecność magnezu.

Witamina D jest jedną z najważniejszych witamin, niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. W przeciwieństwie do wielu innych witamin nasz organizm potrafi sam wytwarzać witaminę D. Witamina D powstaje w skórze pod wpływem działanie słońca. Niestety w naszej strefie klimatycznej ilość dni słonecznych jest zbyt mała aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie organizmu na witaminę D.

Witamina D:

  • odpowiada za prawidłowy rozwój tkanki kostnej
  • wykazuje działanie antybakteryjne
  • uszczelnia naczynia krwionośne
  • wpływa na krzepliwość krwi

Magnez to jedne z najcenniejszych pierwiastków, ma kluczowe znaczenie dla procesów metabolicznych a także dla prawidłowego działania układu nerwowo - mięśniowego. Wspiera także układ immunologiczny i kostny. Magnez jest także minerałem, który może łagodzić negatywne skutki stresu. W formie chelatu Albion magnez charakteryzuje się wysoką biodostępnością.

Magnez:

  • stabilizuje funkcje układu nerwowego
  • bierze udział w procesach metabolicznych białek, węglowodanów i tłuszczy
  • wspiera gospodarkę energetyczną
  • poprawia pamięć i koncentrację

OLIMP Chela Mag B6 + D3 zawiera także witaminę B6, która ułatwia przyswajanie magnezu oraz witaminę K2, która jest niezbędna dla regulowania poziomu witaminy D.

Zalecane dawkowanie

Przyjmować 1-2 kapsułki dziennie po posiłku.

Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. 

Nie spożywać innych suplementów diety zawierających witaminę D.

Skład

Informacja żywieniowa 1 kapsułka 2 kapsułki
Magnez 100 mg (27%***) 200 mg (54%***)
Witamina D (D3) 50 μg (2000 j.m.) (1000%***) 100 μg (4000 j.m.) (2000%***)
Witamina B6 2,1 mg (150%***) 4,2 mg (300%***)
Witamina K (K2) 11,25 μg (15%***) 22,5 μg (30%***)

Opis

Forma
Kapsułki


Komentarze

Napisz swoją opinię

Olimp Chela Mag B6 + D3 30 kap

Napisz swoją opinię